9 tipů, jak naplánovat výlet

pondělí 29. července 2019

Sepsala jsem pár bodů, jak postupovat při tvorbě výletu. Když nevíte, kam pojedete.

1) DESTINACE
Kam chcete jet?
Je asi první krok k výběru vaší dovolené. Někdy je těžké si vybrat destinaci nebo město, ve kterém byste chtěli strávit svůj volný čas. Měla by to být destinace, ve které jste třeba ještě nebyli a rozhodli jste se prozkoumat tamní kulturu.
Já se ráda vracím na místa, kde už jsem byla, připomínají mi mé vzpomínky. A také a co jsem minule nestihla, můžu navštívit při další návštěvě.
Co by měl obsahovat?
Máte rádi dobrodružství, relaxaci, města, venkov, festivaly nebo luxusní dovolenou? To byste si měli určit.
S kým pojedete:
Měli byste vědět s kým pojedete. Sami, s přítelem, s rodinou, s kamarádkou.

2) KDY A NA JAK DLOUHO JET
Každá destinace má svou určitou dobu, kdy je nejvhodnější tam jet. Někdy tam může být zima, někdy až příliš horko. Mně se osvědčilo jezdit na jaře, na začátku léta nebo na konci léta. Je to spíše do těch destinací, kde je v létě horko.
Kolik času chcete na cestách strávit?
Když plánujete svůj výlet je důležité si rozvrhnout čas, který budete tam budete trávit. Někdy vám stačí pár dní, někdy i měsíc nebo více. To už záleží na vás nebo na určené destinaci.


3) KOUPIT LETENKY
Nejraději cestuji letadlem. Většinou letenky vyhledávám v akčních letenkách pro trochu inspirace nebo na Skyscanneru. Skyscanner používám, jelikož se zde dá určit jen měsíc, a ten vám ukáže v jaký den jsou letenky nejlevnější a kdy nejdražší.
Je dobré si letenky kupovat tak 2 měsíce předem, kdy jsou nejlevnější. Ale i někdy jsou levné několik měsíců dopředu nebo pár dní před odletem.

4) ZAMLUVIT HOTEL
Hotel, motel nebo kemp?
Někde musíte přeci během svých cest spát ne? Já hotely hledám na booking.com a to společně s letenkami. Protože někdy hotel nemá volnou kapacitu, kdy jsou letenky.


5) CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ
Je důležité, abyste byli na svých cestách v bezpečí a hlavně pojištění. Nikdy nevíte co se stane vám nebo v místě, kde svou dovolenou trávíte.

6) ITINERÁŘ
Moje oblíbené plánování. Ráda si plánuji výlet a vždy chci mít všechny možnosti napsané. Někdy mám i více variant, kdyby třeba pršelo.
Nejprve si určím památky, které chci vidět a poté je zkouším dát do mapy a vytvořit si plán.
Při plánování si ráda pročítám blogy, weby, co navštívit a kdy je nejvhodnější doba. Sbírám inspiraci na pinterestu nebo na instagramu.

7) DŮLEŽITÉ DOKUMENTY
Před cestou si zkontrolujte pas, do kdy vám platí. Popřípadě jaké dokumenty na místě budete potřebovat. V některých destinacích potřebujte víza.


8) UDĚLAT SI ROZPOČET
Je velmi důležité si udělat rozpočet, který vás nezruinuje. Většinou si peníze v místní měně spočítám a vypočítám si kolik přibližně mohu utratit za den. Je také dobré si udělat seznam památek, kde platíte a kolik.

9) BALENÍ
Oblečení, už závisí na počasí, destinaci, počtu strávených dní, vás anebo jak velký máte kufr nebo tašku. Někdy je dobré si zabalit chytře. A to spočívá v tom, že si kousky oblečení vyskládáte na postel a pokoušíte se je nakombinovat. Tak abyste měla málo kousků, ale zároveň na každý den jiný outfit.
Já většinou balím na poslední chvíli někdy 2-3 dny před odjezdem, občas i večer před odjezdem.

tento článek je z mého starého blogu :-)

Okomentovat

© SUZANETTE. Design by FCD.