7 let hledání mých předků

sobota 24. srpna 2019

Dnes je to přesně 7 let, co jsem otevřela stránky myheritage.com a zaregistrovala jsem se. A vlastně začala s hledáním předků. Pro někoho to může být krátká nebo dlouhá doba. Ale když pomyslím na své začátky a tu skutečnost, jsem si v 16 letech všechno musela najít. Je to přiměřená doba. V té době to moc lidí nedělalo, takže jsem se s nikým nemohla radit nebo s ním sdílet své úspěchy.

Myslím, že v roce 2013 se strhl boom, protože česká televize vysílala seriál Tajemství rodu. A každý toužil pátrat po svých předcích. Někdo sám, někdo vyžádal pomoc zkušeného genealoga.
Jsem velmi ráda, že mi mamka před těmi 7 lety ukázala desky s dopisy, rodnými listy, potravinovými lístky a fotografiemi. A tím moje pátrání začalo.
Při hledání mi nejvíce pomáhaly matriky a samozřejmě moje mamka, které hrozně moc děkuji, že se mnou vydržela moje nálady, když jsem byla ve slepé uličce. Dokázala mě podpořit, když jsem to potřebovala. Děkuji.
A co dál?
Na jaře 2017 jsem byla na přednášce Lenky Peremské, kde mě zaujalo hlavně to když říkala, na co jsou vám nějaké letopočty narození a úmrtí a nějaký strom. Pokud se opravdu chcete dozvědět, jak vaši předci žili, s čím se museli vypořádat. Musíte vice zalovit v archivech a vytvořit kroniku nebo se o ni alespoň pokusit. Vdechnout život osobám v rodokmenu, a nechat si od nich vyprávět své příběhy.
Proto jsem se rozhodla, že to zkusím, a vytvořím něco na co budu hrdá. Někdy je ale psaní těžší než hledání. V kronice chci popsat všechny větve a k nim přiřadit záznamy z matrik, které jsme našla. Kroniku jsem rozdělila na 2 knihy matčinu větev a otcovu větev.

Právě teď mám napsané 2 kapitoly. A třetí kapitolu mám rozepsanou. Celkem mám napsáno asi 40 stránek. A teď už vím, že to nebude lehká práce.

Okomentovat

© SUZANETTE. Design by FCD.