Jak se dostat v Římě na pláž?

neděle 4. srpna 2019

Pokud si chcete v Římě trochu zarelaxovat na pláži, vykoupat se v moři, tak čtete správný článek. 

V září 2017 jsme s kamarádkou strávili 9 dní v Římě. A od začátku jsme věděly, že pár dní chceme strávit u moře. A povedlo se. A tady je plán, jak se tam dostat.

METRO A PŘÍMĚSTSKÝ VLAK 
Na začátek chci říci, že asi záleží, kde budete ubytováni, my jsme to měly nejblíže na metro B Colosseo.
Kupte si standardní jízdenku za 1,5 eura. Jízda trvá cca 1 hodinu. 
Na metro B (modrá barva na mapě) musíte stejně nastoupit směr Laurentina. Metro přímo nejede z centra na pláž, musíte přestupovat na tzv. příměstský vlak.
Vystupovat můžete na zastávkách Piramide, Basilica S. Paulo a Eur Magliana, kde je umožněn přístup na příměstský vlak (šedá barva na mapě), který jede přímo do Lido di Ostio.
Doporučuji přestup na Basilica S. Paulo. Je to přehledné. Vystoupíte z vlaku a sejdete po schodech dolů, nebudete pokračovat ven na ulici, ale musíte na druhé nástupiště. Konečná zastávka se jmenuje Cristoforo Colombo.

My jsme vystoupily na zastávce Stella Polare, a vydaly jsme se směrem k moři. Kolem pláží jsou ploty, za většinu pláží se platí vstup i  15 euro.
Nenechte se tím odradit a pokračujte kolem plotů dál než uvidíte skulinu mezi dvěma ploty. 
My dorazily na pláž s názvem Hakuna Matata Beach. 

na konci článku je mapa Říma s vyznačenou pláží
Na pláž jsme jely celkem 3x. A pokaždé bylo moře úplně jiné. Jednou jsme se pořádně spálily, podruhé byly pořádné vlny a foukal vítr a potřetí byly vlnu už menší.
Samozřejmě můžete jet až na konečnou a zkusit štěstí tam.1 komentář

© SUZANETTE. Design by FCD.