Řecko | Sivota 2018

pondělí 26. srpna 2019

Tentokrát Vás zahltím fotkami z Řecka. O dovolené v Řecku jsem se dozvěděla asi týden před odjezdem. A myslím, že to byl nejlepší nápad, udělat něco spontánního. Tento rok jsem byla v Řecku již po sedmé a nikdo toho nelituju.
Přistáli jsme na letišti v Preveze, což je malé (dříve vojenské) letiště. Preveza je něco jako krajské město regionu Epirus. Bydleli jsme v malém městečku Sivota, jen 32 km od Pargy, kde jsme byli minule. Z okna našeho hotelu jsme viděli na přístav.
Také se v městečku nachází místní kostel.

Pokud jde o pláž, tak jich je tu asi 20. Jsou maličké s pískem, s velkými kameny, malými kameny, každý si vybere.
První, kterou jsme navštívili byla městská pláž, samozřejmě nejblíže přístavu. Pláž Galikos Molos. Byla s kamínky, ale na konci pláže už byl místy písek.Pláž Zavia jsem si zamilovala. Byla asi 1 km od přístavu, ale naprosto čisté moře, jenom písek (dobře místy menší kamínky). V moři se dalo jít několik metrů dál a všude písek a ryby. Jen někde byla voda studenější, protože zde prý vyvěrá sladká voda. Navíc k ní patřila ještě menší pláž na kterou jste viděli. Nejvíc jsem tu milovala stánek s pítím, kde jsme si kupovali frappé.


Na pláži Zerri jsme byli jen jednou, a to jsem nějak moc nefotila, protože jsem si ten den ukopla trochu palec. A když se k tomu přidá slaná voda, tak je to naprostá paráda (ne není, bolí to jak čert). Pláž byla s kamínky a dali se tu najít i maličké mušličky.
Pláž Bella Vraka a pláž vedle Bella Vraka 
Poslední pláž, na které jsme byli je Bella Vraka. Na kterou se musí dojít přes vodu, protože je na ostrově. Voda vám sahá asi po kolena.


 Velká řecká hostina.

Na závěr moje oblíbené fotky se západy slunce a zažili jsme tu i zatmění měsíce, které bylo krásně vidět.
Jaká je vaše oblíbená destinace?

článek je z roku 2018

1 komentář

  1. V Řecku jsem ještě nebyla, je to tam nádherné podle fotek. 20 pláží? Teda, to bych snad ani nenapočítala za všechny moje výlety k moři :) Moc pěkné fotky! Ty se západem slunce a přístavem jsou kouzelné...

    OdpovědětSmazat

© SUZANETTE. Design by FCD.