TOP 10 míst v Paříži

čtvrtek 15. srpna 2019

Když se řekne Paříž. Každému se vybaví něco jiného. Někomu nákupy, móda nebo památky. Mně se pokaždé vybaví nejkrásnější okamžiky mého života. Někdy se mi vybaví nekonečné stání u Versailles a u Eifflelovky nebo chození v dešti (a hlavně snídaně). Pokud jste ještě nebyli v Paříži tak se vám tento článek bude hodit, ukážu vám, co byste tam měli navštívit.

1. Eiffelova věž
Bez Eiffelovky bych si Paříž nedokázala představit. Jako symbol města Paříže se tyčí do výšky skoro 300 metrů. Pokud nemáte závratě můžete se pomocí výtahu dopravit až do 3. patra a odtud je nádherný výhled po celé Paříži. Ale pokud vám vadí výšky doporučuji 2. patro, můžu potvrdit, že to stojí za to.

2. Avenue des Champs-Élysées
Champs-Élysées je nejznámější ulice v Paříži i ve světě. Bulvár je dlouhý necelé 2 kilometry. Ulice je plná nejrůznějších obchodů, které bývají často velmi luxusní. Pokud po ní půjdete, držte se u sebe a hlídejte si věci. Nechcete přeci, aby vás okradli.


3. Vítězný oblouk
Tento velmi významný oblouk postavil Napoleon Bonaparte. Stojí na konci Champs-Élysées.


4. Louvre
Louvre patří mezi největší muzea na světě. Původně se zde nacházel lovecký zámeček, až v teprve v 18. století bylo oficiálně otevřeno jako muzeum. Pokud si ho chcete projít úplně celé, nechte si na to určitě celý den a zvolte vhodnou obuv. Celé muzeum má 15 km.

5. Notre Dame
Tato gotická katedrála se začala stavět již ve 12. století. Do celého interiéru pětilodního kostela se vejde 9 000 lidí.

6. Lucemburské zahrady
Kam jinam si jít odpočinout než do Lucemburských zahrad. Najdete zde fontány a hlavně krásné ticho a klid.

7. Sacré-Cœur
Tato mramorově bílá bazilika se tyčí na nejvyšším pahorku Paříže.

8. Moulin Rouge
S tímto kabaretem je spojen tanec kankán. Kabaret byl založen v roce 1889.

9. La Défense
Tato čtvrť je charakteristická supemoderními stavbami a mrakodrapy.

10. Versailles
Tato památka se sice nenachází v centru Paříži, ale je vzdálená pouhých 15 km od Paříže. Zámek byl postaven Ludvíkem IV. známým jako "král slunce".

Fotky pochází z roku 2014.

2 komentáře

 1. Já mám pocit, že až na Vítězný oblouk jsem viděla všechna místa :) Ale upřímně jsem asi jedna z mála, kterou Paříž moc nezaujala :)

  Another Dominika

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já jsem tam vždycky chtěla. Chtěla jsem mít tričko s Eiffelovkou, atd. Ale spíš mě Paříž zklamala, poházený odpadky pod obrazy ze 16.století, jako co to je. Odpadky všude po ulici. Bylo to před 5 lety, tak nevím, jak na tom je Paříž dneska. Snad lépe. :-D

   Smazat

© SUZANETTE. Design by FCD.