TOP 5 míst ve Florencii

čtvrtek 8. srpna 2019

Zrodila se tu renesance. Ne, nadarmo se jí říká nejromantičtější město Evropy (i když se to říká více městům).  Všechny ty uličky, balkónky jsou jako z pohádky nebo jako z 16. století. Pokud už budete ve Florencii, neměli byste zapomenout navštívit tyto památky.

1. Dóm Santa Maria dei Fiori a Battisterium
Dóm má největší věž a třetí největší kupole na světě. Stavba začala již v 13. století. Na první pohled vás uchvátí svou architekturou a svou bílou barvou. Přístup do tohoto dómu je zcela zdarma.

2. Mercato del Porcellino
Tato tzv. tržnice je spíše pro shopaholiky. Ale neměli byste jí opomenout. Najdou se tu i krásné kožené kousky. K této tržnici náleží i šťastné prasátko. Když mu dáte do pusy minci, určitě se do Florencie ještě vrátíte.

3. Pizza della Signoria a Palazzo Vecchio
Na tomto náměstí se nachází několik soch a také fontánek. Ale nejvíce lidí je před Pallazzo Vecchio, kde se nachází slavný David.

4. Galerie degli Uffizi
V obrovském komplexu budov sídlí jedna z nejvýznamnějších světových obrazáren na světě. Najedete tu nejlepší díla nejvýznamnějších malířů. 
Tip: Pokud sem chcete jít zamluvte si předen přes internet lístky. www.polomuseale.firenze.it

5. Ponte Vecchio
Bez návštěvy Ponte mostu jako byste ve Florencii nebyli. Tento most byl postaven v 16. století pro obchodníky zlatnictví.Byli jste ve Florencii? Pokud ano, jaké další památky byste doporučili navštívit?

2 komentáře

  1. To je nádhera! :) Jednou bych se do Florencie ráda podívala :)

    Another Dominika

    OdpovědětSmazat
  2. Florencie je jedním z italských měst, který chci navštívit! :) Itálii naprosto miluju už odmalička a mám spíš procestovanej jih, kde se už nachází spíš vesnice :D Jinak u mě na blogu je taky cestovatelskej článek, konkrétně ze Sardinie (máme to takový tématický :D :D), takže pokud by tě zajímal, budu ráda za přečtení :)

    Korea v Česku

    OdpovědětSmazat

© SUZANETTE. Design by FCD.