Řecko | Kos 2019

pondělí 2. září 2019


- Soutěžím s Mall.cz
Zdravím všechny své čtenáře. 
Minulý týden jsem se vrátila z dovolené v Řecku. Řecko naprosto miluji, už jsem zde byla po 8. To je šílené že? Pokaždé někde jinde. Letos jsme se rozhodli až na poslední chvíli, bylo to asi týden před odjezdem. Sbalit jsme zvládli do dvou malých kufrů, úspěch.
Jelikož jsme měli odlet ráno ve 4.50, jeli jsme na letiště již předchozí den večer. Na letišti jsme tak byli už ve 22.00. Docela dlouhé čekání jsme přežili. Chvíli jsme seděli, pak stáli, dívali se na přistání letadel atd. Navíc jsme v letadle mohli pozorovat krásný východ slunce. 

Tentokrát jsme letěli na ostrov Kos do letoviska Kefalos. Letovisko a původní vesnička Kefalos se nachází na západě v nejzazším cípu ostrova Kos na poloostrově Kefalos. Vyznačuje nádhernými ještě panenskými plážemi. U letoviska najdeme hned dvě úchvatné oblázkovo-písčité pláže. Jedna se jmenuje Agios Stefanos a lemuje severovýchodní část letoviska. Horizontální modré moře je u pláže zdobené malými skalnatým ostrůvkem Kastri s bělostným kostelem jako stvořeným pro romantickou svatbu.
Na jihozápadě vesničky Kefalos se pak rozprostírá další pláž Kamari. Letovisko je skryto v půlkruhovitém zálivu. Když se vyšplháte do vesniček, naskytne se vám na vaše úchvatný výhled. Ne nadarmo je místo jednoho z nejfotografovanějších panoramatických ostrovů Kos.

Měla jsem s sebou kamerku pod vodu. A vlastně jsem s ní fotila úplně nejvíc na celé dovolené, jelikož jsme byli stále ve vodě.
Naše ubytování a náš výhled na moře.


Před ubytováním jsme měli i citróny (i žluté :-)).
Miluji řeckou kuchyni. Hlavně gyros, tzatziky a ty jejich placky, mňam.
Frappé a pita gyros na pláži nesmí chybět.

Jeden den jsme se vydali na ostrov Nisyros. ČLÁNEK TADY

Každý den jsme viděli krásný východ slunce nad mořem. A tak jsme jeden den vstávali před šestou ráno a vyrazili asi 3 km po pláži k malému ostrůvku Kastri. Cesta trvala asi 40 minut a měli jsme to tak akorát, vyndat foťák, nasměřovat kamerku a čekat.

Jeden den jsme se vypravili na vyhlídku zvanou Burgruine von Kefalos, která se nachází na kopci v původní vesnici Kefalos. A je z ní krásný výhled na celý záliv.
Třešnička na závěr:
Letiště na ostrově Kos mi přišlo jako nějaký vtip. Když jsem dávala batoh na pás s tím, že chci vyndat elektroniku, řekli mi jen "ok". Pánovi přede mnou, který si nechal v kapse mobil (a samozřejmě pípal) řekl pán u kontroly "ajajaj", a nechal ho projít. 
Já jsem měla na ruce hodinky a ještě náramek, chtěla jsem si to sundat, ale ten samý pán mávnul rukou, abych prošla, samozřejmě jsem pípala, ale ukázala jsem že mám náramek a hodinky, a pán jen mávnul rukou. Až za kontrolou jsem se tak začala smát, že tohle jsem ještě nezažila.
No dobře, když jsme byli na ostrově Lesbos, tak tam bouchali klackem do skeneru, aby jim fungoval a pás vezl kufry.
Bylo to úplně něco jiného než v Praze, kde se jim nezdál můj batoh a elektronika a musel jít k pánovi, který ho projel nějakým papírkem na drogy, (úplně jsem se začala třást). Bylo to v pohodě. Ale celkem jsem se lekla.

Okomentovat

© SUZANETTE. Design by FCD.