5 důvodů, proč cestovat na podzim

sobota 5. října 2019


Čas spadaného listí. Čas chladných rán. Čas brzkého stmívání. Pro většinu z nás to zrovna není idylka. Podzim patří mezi mé nejoblíbenější období. Podzim se považuje za nejvhodnější dobu pro cestování.

LEVNĚJI
Podzim už není považován za hlavní sezónu (ve většině zemích) na rozdíl od léta. Takže ubytování a letenky seženete mnohem levněji než v létě.

POČASÍ JE STÁLE PŘÍJEMNÉ
Teploty se pohybují stále kolem 20 stupňů. Pokud si zaletíte na jih Evropy dočkáte se příjemných teplot i v říjnu a listopadu. Během těchto dnů, kdy je ještě teplo, můžete vyrazit na túru, procházku nebo výlet do hor.

MÉNĚ TURISTŮ
Není žádným překvapením, že na podzim se vylidní většina přímořských letovisek, dokonce i větších měst. Nemusíte tak, řešit fronty do muzeí tlačit se u Eiffelovky, Kolosea.

KRÁSNÉ FOTKY
Na fotkách nebudete mít zbytečné obličeje a postavy turistů, kteří by Vám akorát pokazili všechny fotky. Podzim miluji kvůli dokonalým barvám a úžasné přírody, která se dokáže zbarvit do nejhezčích barev. A když už jste ve městech, nebudou Vám fotky 

VÍNO
Miluji vína. A ráda je vyhledávám. Co si takhle najít, zdali se ve vaší cílové destinaci nenachází zrovna festival vína. Nebo si můžete dát i burčák.

...FESTIVALY
Jen jedno slovo. Oktoberfest.

1 komentář

  1. Já podzim teda nemám moc ráda. A zimu už úplně nesnáším. :D
    Je ale pravdou, že díky těm barvám přírody mají všechny ty fotky najednou úplně jinou atmosféru. To je asi jedna z mála věcí, které mám na podzimu ráda. :)

    OdpovědětSmazat

© SUZANETTE. Design by FCD.