Fotografování zimní přírody

neděle 1. prosince 2019

Tenhle nečas venku můžete využít ve svůj prospěch. Miluju, když venku sněží a já směle mohu popíjet horké kakao u rozehřátého krbu. 
Z prvního sněhu mám vždy radost jako malé dítě, když dostane dárek. Ta chvilka je něčím magická. Když už se rozhodnu jít v chumelenici ven, vezmu si většinou foťák a svého malého čtyřnohého parťáka.
V tomto článku Vám ukáži výsledné fotky, a i jak jsem je vyfotila.

A tak jeden den ráno jsem vyrazila na focení zimní přírody. V okolí mého bydliště nemáme žádný velký les nebo louky, kde by se daly fotit pěkné fotky, které vídám na instagramu. Přesto jsem to zkusila. Na vodítko jsem vzala svého přítele na čtyřech pacičkách a šli jsme.

A teď k samotnému focení.

TÉMA
Na začátku byste si měli zvolit, zdali budete fotit přírodu jako celek nebo detaily. Pokud vyrazíte hned ráno, budete mít na kochání přírody celý den. Nezapomeňte si vzít svačinu. 

SNÍH
Sníh je asi to, co jsme přišli fotit. Sníh má různou strukturu. Mě se nejlépe fotí čerstvě napadaný sníh. Když procházím instagram, setkávám se zde s fotkami, které jsou foceny, kdy je napadlý čerstvý sníh a azurové nebe. Ale moje zkušenost je taková, že i když padá sníh a je zataženo, dají se vyfotit krásné snímky. I za hustého sněžení.

ELEKTRONIKA, FILTRY
Je dobré si předem zjistit, jaké jsou venku teploty a zároveň do jaké teploty můžete používat svůj foťák nebo mobil. Navíc na foťáku mám obyčejný filtr, který na něm má pořád. A i když na něj napadá sníh, tak se nemusím bát, že se zničí.

DETAILY
Pokud chcete mít daný předmět zaostřený a pozadí rozmazané. Snažte se mít foťák přímo vodorovně k předmětu. Největší chyba je fotit předmět ze shora nebo ze zdola. Poté nedosáhnete rozmazaného pozadí. Když už máte tuto polohu, snažte se trochu předmět přiblížit a zaostřit. Někdy foťák nabízí i různá schémata, která Vám pomůžou lépe zaostřit fotku nebo vyfotit danou situaci. Proto většinou volím makro. 

FOTKY S MAZLÍČKEM A SRANDIČKY
Všechny fotky, co vidíte v tomto článku jsem fotila společně s mým pejskem. Někdy to bylo těžké držet vodítko v jedné ruce a ve druhé ruce foťák, ale pokaždé jsme to zvládli.
Zkuste na chvíli zaostřit objektiv na svého mazlíčka. A párkrát ho vyfotit. Zjistíte poté jaké fotky se vám nejvíce líbí. Doporučuji si na foťáku zvolit sekvenční snímání, které bývá 2 snímky za sekundu. Někdy i více.
Srandičky se sněhem. Zkuste si někam postavit foťák na stativ nebo jako já na dřevo. Nastavit si samospoušť na 5 vteřin (záleží kolik Váš foťák nabízí), a postavte se před objektiv a zkuste několikrát vyskočit nebo vyhodit z dlaní sníh do vzduchu. Dobrý výsledek je zaručený.
Máte nějaké další tipy, jak vyfotit krásné zimní snímky? Pomohl Vám tento článek?

2 komentáře

© SUZANETTE. Design by FCD.