5 důvodů, proč cestovat na jaře

pondělí 2. března 2020


Jaro patří k mým nejoblíbenějším obdobím v roce. Protože je najednou všechno barevnější, začíná všechno kvést, začíná více svítit sluníčko a jsou delší dny.

TEPLEJŠÍ POČASÍ
Samozřejmě, že jedním z hlavních důvodů, proč cestovat na jaře je počasí. I když to ještě nebudou přímo letní teploty, můžete se vydat do velkoměst jako je Paříž, Řím, Madrid a další. V létě můžou být v těchto městech často vysoké teploty a přeplněné lidmi, což je další důvod, proč si zamilujete jarní cestování. Navíc se na jaře tolik nezapotíte, když se mezitím budete fotit třeba před Akropolí nebo Eiffelovkou. Nebo pokud nemáte velkoměsta rádi, zkuste například Středomoří. 

JARNÍ KRÁSA
Květiny kvetou, stromy začínají kvést, obloha je modrá, ptáci začínají zpívat a zvířata vycházejí ze zimního spánku. Právě jaro je ten správný čas, abyste obdivovali lány květů, které ožívají po celém světě. Co třeba kouzelné amsterdamské tulipány. >>Přečti si můj výlet do Nizozemska.<<
Navíc města konečně ožívají více barvami a nejsou tak ponuré jako během zimy.

LEVNĚJŠÍ HOTELY A LETY NEŽ V LÉTĚ
Na mnoha místech je stále jaro považováno za období, kdy jsou ceny levnější a turistů je méně než v létě. Takže ubytování a letenky seženete levnější než v létě.

MÉNĚ DAVŮ A MÉNĚ ČASU STRÁVENÉHO V ŘADÁCH V MUZEU
Dovolená na jaře je ve znamení menší počet turistů než v létě. A to znamená méně stráveného času v řadách v muzeu. Proto je mnohem jednodušší rezervovat si místo na prohlídce.

STÁTNÍ SVÁTKY
Pokud neslavíte Velikonoce ve velkém, zkuste vyrazit někam na výlet. A nemusí to být dlouhý výlet stačí Vám jen 4 dny, abyste se podívali do některé z evropských metropolí. A zažijete, tak Velikonoce i jinak, než na jaké jste byli doposud zvyklí.
A co květnové prodloužené víkendy? Víte, že letos vycházejí květnové svátky na pátky? To znamená 3 dny volna. A možnost vyjet objevovat nové krásy.


Tak co nalákala jsem Vás na nějaký výlet na jaře? Pokud ano, tak dejte vědět, kam pojedete.

3 komentáře

 1. Naprosto s tvým článkem souhlasím! My v Květnu vyrážíme na Sněžku, tak jsem zvědavá. :-)

  OdpovědětSmazat
 2. Já bych během jara ráda někam vyrazila, ale obávám se, že to kvůli škole nestihnu :/

  Another Dominika

  OdpovědětSmazat
 3. Tak snáď nám čoskoro zmizne korona, nech môžeme naozaj aj cestovať :)
  Dievča z kaviarne

  OdpovědětSmazat

© SUZANETTE. Design by FCD.