DIY | Malování kaktusů na kameny

středa 1. dubna 2020

Malování na kamínky jsem tvořila už na základní škole. Od té doby jsem na kamínky nemalovala. Tohle DIY jsem viděla na pinterestu před nějakou dobou, moc se mi to líbilo, ale nebylo moc času. Teď jsem si řekla, že to vyzkouším.

CO BUDEME POTŘEBOVAT
několik velkých kamínků (spíše vysoké)
pár malých kamínků
tempery (konkrétně tmavě zelenou, světle zelenou, hnědou, bílou, červenou, růžovou, žlutou)
štětec
černou fixu s malým hrotem
tavící pistoli
kapesníčky, noviny (podložku pod kreslení, abychom si neušpinili stůl)
nádobu (do které ty kaktusy poté dáme)
a nějakou výplň do nádoby (postačí noviny, písek, malé kamínky)

NA ZAČÁTEK
Potřebujeme kamínky všech možných velikostí. Malé, velké, šišaté. Doporučuji je umýt horkou vodou a mýdlem.
Umyté kamínky si vyskládáme na podložku, a rozmyslíme si jestli je budeme poté na sebe lepit. Je dobré si to uvědomit hned na začátku, protože, ne všechny kamínky budeme natírat stejnou barvou.

BARVY
1) tmavě zelená
2) tmavě zelená + trochu bílé = světlejší zelená
3) tmavě zelená + trochu hnědé = tmavá zelená
4) světle zelená
POSTUP
Pak už si jen vezmeme temperu barvy, kterou jsme si vybrali a nanášíme jí štětcem na kamínek. Doporučuji jen trochu vody, ne moc. Jinak se barva moc neuchytí. Natřete vždy jednu stranu a nechce usušit. A poté druhou stranu.
TIP: pokud nechcete moc čekat použijte fén.
Jestli to chcete mít perfektně zaschlé, nechte to uschnout přes noc. A nejspíš kamínky budou chtít 2 vrstvy. Pak si vezmeme malé kamínky, které představují květy. Ty natřete žlutou, červenou, záleží na vás.
Po zaschnutí si vezmeme kamínek do ruky a už malujeme na něj různé tahy. Na jeden kamínek jsem malovala bílé tečky. Na druhý jsem zkusila čárky jako trny. Další jsem celý natřela bíle, ale aby zelená prosvítala. Tady se fantazii meze nekladou.
Až zaschne i finální barva, zkuste si kamínky vzít a složit z nich kaktus. Čili jak je k sobě budete připevňovat tavnou pistolí. Myslím jen ty malé kamínky. Vzor je na následujícím obrázku.
 Jako poslední si vezmeme misku a naplníme ji malými kamínky. Pokud je nemáte zkuste písek, klidně i zeminu. Já jsem dospod misky dala několik kapesníčků, protože jsem měla málo bílých kamínků. Do misky už jen nadekorujeme kaktusy a dáme na správné místo. A tadadá. Kaktus, který Vám nikdy neuvadne je na světě.

 Jak se Vám líbilo toto DIY? Zkusíte to taky? Podělte se o to v komentářích.

2 komentáře

  1. No tak to je hodně boží!!! Ale já a kreativita nejde moc dohromady. Nevěděla bych, co na ty kamínky nakreslit. Ale fakt boží, jsi šikovná! :-)

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. Moc ti děkuji. Kreativita to je moje. Ale psaní mi moc nejde. :-D Každému jde něco.

      Smazat

© SUZANETTE. Design by FCD.