THINGS TO DO | koronavirus

sobota 4. dubna 2020

Zdravím Vás všechny.
Už dlouho si pohrávám s myšlenkou vytvořit novou rubriku, kde bych dávala tipy, jaké věci dělat, když je třeba venku hnusně a tak. Proto název THINGS TO DO.
Asi to teď máme všichni stejné. Jsme zalezlí doma, a nevíme už co bychom mohli dělat nebo tvořit, abychom se zabavili alespoň na pár hodin. Proto jsem sepsala pár tipů na to co v této době během karantény dělat.

PŘEČÍST NOVOU KNIHU - To je asi tip každého. Třeba já mám na poličce nad postelí 3 nové knížky, ale ještě jsem je nezačala číst.

CVIČENÍ, JÓGA - Asi to nejsem jenom já, kdo teď na sociálních sítích vidí, že každý druhý cvičí. Tak proč nezačít také, ne? Já jsem právě dneska docvičila první měsíc tzv. Plank Workout. Jedná se o aplikaci na mobilu. Každý den cvičíte např. plank, reverse plank,... První dny jsem si říkala to je lehký. Ale ten poslední den už byl fakt masakr. 

VYTVOŘIT RODOKMEN - Tomuto tématu se zabývá i tento blog. Rodokmenů už jsem udělala několik a vždy je to velká zábava. A člověk se zabaví natolik, že si ani nevšimne že je noc. Přečtěte si o tom více zde.

HRÁT DESKOVÉ HRY - Pokud si chcete odpočinout od počítače, neznám větší pohodu. S bráchou jsme teď pár podvečerů po sobě hráli Dostihy a sázky. A musím přiznat, že jsme se neskutečně pobavili. 

UPÉCT DORT, BUCHTU - Určitě každý má rád sladké alespoň trochu. Jestli nejste až tak pokročilí v pečení, zkuste pro začátek něco jednoduchého. 

ZASÍT SEMÍNKA - Přiznejte se, kdo ještě nezasil semínky bylinek nebo rajčat. Já bylinky miluji.  Na zahradě mám takové zákoutí jenom s bylinkami. Ale pokud nemáte zahradu, zkuste je zasít do květináčů. Při vaření se Vám budou hodit. Minulý rok jsem vyhodila skoro všechny bylinky. Letos už jsem si zasila bazalku, tymián, oregáno, šalvěj, rozmarýn a špenát.

UKLIDIT POKOJ - Představte si deštivý den a vy nemáte co dělat. Při dešti se mi uklízí pokoj nejlépe. Mám totiž střešní okna a miluji jak déšť kape na okna.

PROBRAT OBLEČENÍ - A když už jste v tom úklidu. Ukliďte si i oblečení ve skříni.

PROBRAT KNÍŽKY - Jestli máme knihovnu. Zkuste protřídit všechny knížky a třeba se i zamyslet, jestli nějakou už nepotřebujete a darujete jí někomu jinému.

USPOŘÁDAT PSACÍ POTŘEBY - Určitě ve svém psacím stole máte ušplík jenom se psacími potřebami jako já. Nedávno jsem si tam z tvrdého papíru udělala přihrádky. A vypadá to teď o moc lépe.

USPOŘÁDAT SOUBORY V POČÍTAČI - Jednou za čas (jednou za rok) si pravidelně uklízím soubory v počítači. Ani nevíte kolik volného místa se Vám tím uvolní.

USPOŘÁDAT FOTKY V MOBILU - Taky máte v mobilu milion fotek stejné scenérie? Zkuste si fotky protřídit a ty co už nebudete potřebovat smazat.

KRESLIT - Už jste si uspořádali své psací potřeby? Tak teď toho můžete využít a nakreslit si něco. Nemusíte ani vědět co. Vemte si pastelku do ruky a prázdný papír a chvilku malujte na papír. Krásně si přitom odpočinete

BULLET JOURNAL - Pokud nevíte co to je, tak na wikipedii to popisují jako: "metoda osobního plánování vyvinutá designérem Ryderem Carrollem." Já bych to pojmenovala jako zkrášlování svého svého diáře.
Ve skutečnosti máte prázdný (doporučuje se tečkovaný) diář, do kterého si uděláte svůj vlastní kalendář na každý měsíc jiným vzorem. Na tuto metodu doporučuji se podívat na pinterest nebo na youtube.

VYRÁBĚT DIY - Vyrábění to je moje gusto. Pokud nevíte co vyrábět, zkuste opět kouknout na pinterest nebo tady na blogu do rubriky DIY.

VYZDOBIT POKOJ - Svým výtvorem si můžete vyzdobit pokoj. Navíc nás za pár dní čekají Velikonoce. I když si na Velikonoční výzdobu moc nepotrpím, tak jsem si alespoň zasila osení do malého květináče.

VYTVOŘIT SCRAPBOOK - Když už jste si uspořádali fotky v mobilu či v počítači, co takhle je nechat vyvolat a udělat si z nich scrapbook? Album jsem si našla na hama.cz. K tomuto tématu plánuji udělat samostatný článek.

VYTVOŘIT FOTOKNIHU - Pokud se nechcete patlat s přilepováním fotek do alba. Vytvořte si na webu fotoknihu. Je to jednoduché a fotokniha Vám vydrží navždy. A navíc budete mít fotky krásně zachované v knížce. Tady Vám doporučím happyfoto. Mají levné fotoknížky a když chytnete slevu bude Vás to ještě o to víc těšit. Takovýchto fotoknížek si můžete po celý rok udělat několik. Já většinou vytvářím jednu za celý uplynulý rok. A pak vytvářím fotoknížku u příležitosti dovolené. S fotoknihami jsem začala už v roce 2012, takže už jich mám pěknou várku.

Pořád se nudíte? A nebo už víte co budete dneska dělat? Podělte se o to v komentářích.

Okomentovat

© SUZANETTE. Design by FCD.